Mezoterapie – co řeší, co obnáší?

Jedná se o minimálně invazivní metodu s cílem dostat aktivní látky přímo na místo určení.

První zmínka se objevuje již na konci 40. let (1948-50) minulého století. V roce 1958 se termín mezoterapie poprvé objevil ve francouzském tisku, a v roce 1987 French Academy of Medicine uznala mezoterapii jako medicínskou specializaci.

Co mezoterapie obnáší?

Jde o mnohočetné injekční vpichy například do podkožního tuku s cílem redukce tukového polštáře nebo do dermis-střední vrstvy kůže, především pro rejuvenaci neboli omlazení, ale také pro zlepšení růstu vlasů a další podpůrnou terapii. Cílem této procedury je dostat aktivní látky přímo na místo, kde mají působit. Aplikace se provádí jehlou, aplikátorem, pistolí nebo také přístrojem.

Jaké problémy je možné mezoterapií řešit?

Jde například o změny v kůži jako je povadnutí (ztráta elasticity), degenerace kolagenu, změna krevních kapilár, změny pigmentace, alopecie, prořídnutí vlasového porostu, suchá kůže, ekzém, seborhoická dermatitida, regulace tvorby mazu, ale také strie. Cílem léčby je hydratace, stimulace kolagenní produkce, boj proti volným kyslíkovým radikálům, stimulace buněčné aktivity, korekce jemných vrásek, omlazení nebo také lipolýza izolovaného nahromadění tuku.

Látek, kterých se v dermatologii používá, je celá řada – například kyselina hyaluronová, aminokyseliny, vitaminy, botulotoxin, směsi a řada dalších.

Látky se aplikují v oblasti obličeje, krku, dekoltu, rukou, dolních končetin, břicha a vlasové části hlavy (kštice). Schéma ošetření je závislé na použité látce, její koncentraci a na předpokládaném účinku, průměrně je třeba 2-4 ošetření v intervalu 1-4 týdny. Vzhledem k účinku procedury je možné setkat se s těmito názvy

MesoLift, MesoBotox, MesoSculpting, Lipodissolve, anebo Bio-rejuvenace.